Thorismund

hostinský s temnejšou minulosťou

Description:

Mohutný chlap s dlhšími prešedivelými čiernymi vlasmi a hustou bradou, vlastník hostinca U baranej hlavy. Väčšinou je oblečený v koženej zbroj, na rukách však nosí niekoľko drahých prsteňov, ktoré odhaľujú vyššiu životnú úroveň než býva u hostinských zvykom. Hoci pôsobí celkom výhražne, a tento dojem umocňuje obojručná sekera, ktorú má zavesenú v jedálnej miestnosti tak, aby bola neustále na očiach, na svojich hostí nie je úplne nepríjemný a jedlá, ktoré sám pripravuje, majú v okolí dobrú povesť. Zo správania domácich sa dá vyčítať, že sa stále nedokážu rozhodnúť, k nemu majú pristupovať s rešpektom alebo strachom.

Bio:

Bol veliteľom ľudskej posádky Černokňažníka v pevnosti na Vrchu tyrana. Mal pod palcom výber takzvaných ľudských daní, kde si od rodín žijúcich v poliach v blízkosti južného Temného hvozdu bral prvorodených synov, z ktorých sa pestovala Černokňažníkova armáda, a na oplátku Černokňažník odvrátil svoj tieň od ich domovov a polia tak narozdiel od okolitých krajov niesli bohatú úrodu.

Po vyhnaní Černokňažníka z Dol Guldúru utiekol spolu s mnohými vojakmi z Temného hvozdu a založili na pobreží Anduíny mesto Grunt. Tam si sám v centre založil hostinec U baranej hlavy a zdalo sa, že sa od svojej temnej minulosti odtrhol, po nedávnych vraždách a únosoch detí v Grunte sa však ďaleko za jeho chrbtom začali šíriť správy, že to nemusí byť úplne pravda.

Thorismund

Dream of Greenwood Amrundir Amrundir