Radagast

hnedý čarodej

Description:

Vysoký starec s dlhými gaštanovými vlasmi a prešedivelou červenohnedou bradou, ktorá mu siaha až po pás. Nosí hnedý plášť, ktorý vyzerá, akoby na ňom večne hodovali mole, špicatý klobúk, z ktorého občas trčí steblo či konár, a dlhú drevenú palicu pokrytú kôrou a lišajníkmi. Prebýva v machom zarastenej chalúpke uprostred hájika, kde je neustále počuť štebot vtákov, ktorý splýva do veselej melódie, a spolu s pestrými farbami lístia a presvetlenou korunnou klenbou spoluvytvára detsky veselú atmosféru, ktorá je v prudkom kontraste s obklopujúcim Temným hvozdom. Pôsobí veľmi milo a roztržito, aj keď pod maskou ekcentrického dedka sa skrýva mudrc so značnou mocou, ktorý ako jej člen viedol Bielu radu do Dol Guldúru.

Rozpráva rečou zvierat, ktoré nazýva svojimi priateľmi, a vraví sa, že sa dokonca sám dokáže na zvieratá meniť. Je aj majstrovským liečiteľom s hlbokým porozumením pre liečivé účinky húb a bylín. Taktiež vie spraviť najlepšie šaláty a navariť najlepšie polievky v šírom kraji a je píšťalkovým virtuózom.

Rhosgobelský hájik

Bio:

Už stáročia prebýva v Rhosgobeli, kde sa stará o komunity lesných osád. Pôsobí ako ich mentor a liečiteľ a sám mnohé deti v liečiteľskom remesle vychováva. Jeho opatera však ďaleko presahuje oblasti lesných osád. Snaží sa brániť tieňu, ktorý Černokňažník uvrhol na celý les, a liečiť ho od jeho vplyvu, alebo aspoň zachovávať v ňom tie posledné zvyšky zdravého života, ktoré v ňom po stáročiach v tieni ostali.

Je členom Bielej rady a zúčastnil sa výpravy do Dol Guldúru, ktorá práve vyhnaním Černokňažníka skončila.

Radagast

Dream of Greenwood Amrundir Amrundir