Gárhild

stopárka lesných osád

Description:

Nenápadne vyzerajúca žena z Rhosgobelu s tmavohnedými vlasmi, oblečená väčšinou v skromnom koženom oblečení a kožušinovom plášti. Je jednou z najlepších lovkýň medzi ľuďmi lesných osád, a ako bývalé Radagastove dieťa patrí medzi jeho najdôvernejších druhov.

Bio:

Keď sa Biela rada rozhodla, že podnikne výpravu do Dol Guldúru, bolo ako jeden z najdôležitejších ťahov potreba v danej chvíli izolovať Černokňažníka od jeho možných spojencov. Jedným z nich by mohol byť Vlkodlak, prastaré monštrum prebývajúce v Temnohvozdských horách. Práve preto Radagast v riskantnom pláne požiadal Gárhild ako človeka, ktorého znalosti hlbín Temného hvozdu dôveroval najviac, či by nehrala lovnú zver, aby vylákala Vlkodlaka z jeho brlohu a odvrátila jeho sluch od možných žiadostí o pomoc z Černokňažného vrchu. S pomocou zvierat, ktoré na Radagastovu prosbu pomáhali v plánovanom úteku a dokázali dostatočne kryť jej stopu a miasť Vlkodlaka, dopadol nakoniec hon šťastne pre korisť, nie pre lovca, keď po niekoľkých týždňoch lov skončil neúspešne a Gárhild sa podarilo Vlkodlaka definitívne striasť.

Počas prípravy na lov spolu s Radagastom sledovali Orrada v jeho vlčej podobe a dokonca sa ním raz nechala loviť, aby lepšie spoznala pohyb vlka v teréne a dokázala sa tak na neho pripraviť. Je tak jedným z mála ľudí, ktorí vedia o Orradovom prekliatí.

Gárhild

Dream of Greenwood Amrundir Amrundir